Była wielka, była unikatowa i była powalająca. Specjalna skocznia – konstrukcja pod nazwą The X w Sölden. Projekt powstał w maju tego roku i stał się centrum akcji dla wielu nagrywek filmowych, niesamowitych zdjęć oraz powalających trików.

Za projekt i budowę The X był odpowiedzialny Sven Toller, oraz shaper i designer snowparku AREA 47 Stefan Morocutti z QParks. Pomysł nie nowy, bo już od ponad dziesięciu lat w Sölden powstaje jakaś unikatowa konstrukcja tak by na wiosnę ściągnąć jak największą ilość riderów. W tym roku poprzez wyjątkowość konstrukcji i idealne warunki pogodowe udało się nie tylko osiągnąć cel ale i ściągnąć największe gwiazdy sceny freestyle w snowboardzie jak i we freeski.

Największą gwiazdą ze świata snowboardu która zaliczyła The X był Mark McMorris. Nagrał tam sporo materiału i zdjęć do swojego najnowszego filmu pod tytułem In Motion. Oprócz Marc’a i jego ekipy sporo się działo, czego efektem film opisujący historię The X w Sölden oraz snowparku AREA 47, który pojawi się już niebawem.

Poniżej znajdziecie teaser do filmu Sölden 2015: The X oraz teaser In Motion – w sumie kupa niesamowitych riderów: Philipp Kundratitz, Ali Lindmoser, Adrian Krainer, Antoine Truchon, Keita Inamura, Hias Weissenbacher, Flo Galler, Werni Stock i trików na które można patrzeć w nieskończoność.

więcej o miejscówce pod linkiem snowpark-soelden.com