Być zauważonym i wybić się poza schemat w dzisiejszym świecie snowboardu nie jest wcale tak łatwo. Trzeba stworzyć coś wyjątkowego lub w wyjątkowy sposób podejść do tematu promocji i mieć to coś. Korua Shapes stawia na jazdę i wyjątkowe shapy swoich desek.

Inspiracją do napisania tego tekstu jest krótki edit Korua Shapes – Yearning For Turning – jak się okazuje już drugi z serii (pierwszy też znajdziecie poniżej) ale jakże wymowny. Snowboarding w czystej postaci i formie, przy zalewie freestyleu, urbansnowboardingu, jibbingu i coraz bardziej karkołomnych zjazdów ten edit wydaje się być idealnym i wspaniałym. Klimat plus muzyka w Yearning For Turning robią swoje – po oglądnięciu masz tylko ochotę na jedno – JAZDĘ NA DESCE. Taką zwyczajną, czystą I z najlepszymi kuplami. Do tego kupa zabawy i pozytywnych emocji. Tak to jest snowboarding w pierwotnej formie, powrót do korzeni i początków snowboardu.

Korua Shapes to brand który powstał stosunkowo niedawno (jakieś dwa lata temu) i jest Austriacką odpowiedzią dla japońskich snowsurferów. Nie straszne im najgłębsze puchy ale i jazda w pełnym złożeniu na krawędzi (eurocarving). Myślę że za niedługo będzie o Korua Shapes bardzo głośno … tym bardziej że deski są naprawdę kozackie. My mieliśmy okazję osobiście sprawdzić co potrafią podczas testów na Hintertux Opening, gdzie Korua Shapes miało swoje stoisko.

Dechy na żywo robią piorunujące wrażenie….

 

korua-shapes.squarespace.com