Stubai Prime Park Sessions 2015 to niezwykła sesja treningowa która odbyła się na lodowcu Stubai i niesamowitym snowparku Stubai Zoo. Przez prawie miesiąc mogliśmy być świadkami tego w jakim kierunku podąża dzisiejszy freestyle snowboarding.
W tym czasie ponad 80-ciu top riderów z 11 krajów świata odwiedziło wraz z ekipami towarzyszącymi miejscówkę (Stubai Zoo) o której było i nadal będzie głośno jeszcze bardzo długo.
Niezliczona ilość trików i editów już wylądowała w sieci ale poniżej znajdziesz oficjalne podsumowanie sesji i zapewne ujęcia tam nagrane jeszcze znajdą się w wielu filmach i editach poszczególnych zawodników. Wymienić ich wszystkich nie jest łatwo ale takie osobistości jak Eric Willet (USA), Chas Guldemond (USA), Kyle Mack (USA), Aleksander Østreng (NOR), Marcus Kleveland (NOR), Ståle Sandbech (NOR), Torgeir Bergrem (NOR), Silje Norendal (NOR), Sven Thorgren (SWE), Lucien Koch (SUI), Mathias Weissenbacher (AUT), Anna Gasser (AUT), Roope Tonteri (FIN), Peetu Piiroinen (FIN), Janne Korpi (FIN), Seppe Smits (BEL), Sebbe de Buck (BEL), Miyabi Ohitsuka (JAP) czuli się jak przysłowiowe ryby w wodzie na idealnie przyszykowanych skoczniach.

Wszyscy zawodnicy, prosi, trenerzy i widzowie zgodnie twierdzili że była to jedna z najlepszych sesji freestylowych w ich karierze. Wpłynęła na to nie tylko pogoda, ale iście snowboardowa chillowa atmosfera. Najtrudniejsze triki sypały się jak z rękawa, a przykładem progresu niech będzie trick, który odbił się szerokim echem – Quadruple Cork którego skleił młodziutki Marcus Kleveland.

Nasza ekipa nie mogła przepuścić takiej okazji do treningu i kluby RONIN i Freestyle Club – Michał Ligocki wspólnie z prosami pierwszej ligi trenowały przed rozpoczęciem głównego sezonu zimowego w Polsce 🙂

Relacja ze Stubai Prime Park Sessions 2015 poniżej, a nasze fotki znajdziesz w galerii.