KBYG – Know Before You Go to program stworzony z myślą o nas wszystkich, wszystkich tych którzy kochają góry, śnieg i nie tylko jazdę w dziewiczym terenie. KBYG powstał po to by edukować, przestrzec przed lawinami, zadbać o nasze życie ale też pokazać jak czerpać przyjemność z gór.

Jego początki w US&A sięgają 2004 roku z zamiarem edukacji w szkołach i wszystkich tych którzy zajmują się snowboardingiem, nartami, skuterami śnieżnymi skituarmi itp. Cały program i edukację związaną z lawinami najlepiej opisują słowa Jeremy Jonesa „It doesn’t matter if you have made thousands of good calls – all it takes is one bad call and that is one too many. Some days the mountains are screaming GET OUT OF HERE and some days they are saying come on in – it’s time to party”.
Poniżej znajdziesz nie tylko 'reklamówkę’ w postaci bardzo ciekawego filmu (zrealizowanego przez Red Bull Media House, Brainfarm) ale również link do strony gdzie można się zapoznać z całością programu KBYG – Know Before You Go.

 

Obecnie w program zaangażowanych jest sporo organizacji z których na czele stoją: The Utah Avalanche Center, The Colorado Avalanche Information Center, Avalanche Canada, Backcountry Access, American Avalanche Association, American Institute of Avalanche Research and Education, National Avalanche Center, Sherpas Cinema, Red Bull Media House, Brainfarm.
więcej info na stronie kbyg.org