W Whistler/Blackcomb w British Columbia odbyła się niesamowita sesja snowboardowa zorganizowana przez snowboarderkę i pro riderkę Spencer O’Brien. Views from the 7th to projekt poświęcony stricte proriderkom – snowboardziskom.

Pomysł polegał na tym, by wybudować najlepszą i największą skocznię tego sezonu i nagrać z tego film, ale też ustrzelić trochę niesamowitych zdjęć, oczywiście z dziewczynami w roli głównej. Całość służyła do zrobienia progresu, nowych tricków i pokazania na jakim poziomie w tej chwili jest damski snowboarding.

Skocznia jaką postawiono w Whistler miała ponad 25m płaskiego i jak na warunki i możliwości snowboarderek to jest to całkiem sporo! A w gronie zaproszonych i ściśle wyselekcjonowanych dziewczyn znalazły się: Anna Gasser, Enni Rukajarvi, Yuka Fujimori, Klaudia Medlova i organizatorka – Spencer O’Brien, niestety kontuzje wykluczyły z udziału w sesji Silje Norendal, Jamie Anderson, Hailey Langlend (aż szkoda że również ich nie mogliśmy zobaczyć na tej skoczni)

Snowboard Girls pokazały że są na topie, a ich triki niejednego faceta przyprawiają o zazdrość i zawrót głowy. Na sesji posypały się takie smaczki jak: cab 9, cab double 9 – Anna Gasser, back 9 i lekko podparte back double 10 – Yuka Fujimori, cab 10 – Enni Rukajarvi, front double 10 – Klaudia Medlova. Przy okazji dziewczyny zaliczyły również mnóstwo slamów, gleb i kontuzji, co tylko pokazuje że mają 'jaja’ i kobiecy snowboarding jest w natarciu!

Z całości sesji Views from the 7th już teraz możecie zobaczyć krótki edit, jak i trochę zdjęć, a i na pewno będzie o tym jeszcze przez jakiś czas głośno w sieci, instagramie i facebooku – stay tuned!

 

Photo: @scottserfas