WAKACYJNY FREESTYLE PRZYGOŃSKIEGO I PAWLUSIAKA NA PUSTYNI

Rajdowo-snowboardowy plac zabaw w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pędzące po wydmach dakarowe MINI, specjalnie dostosowany snowboard, lina i dwóch utalentowanych sportowców – tak w skrócie można opisać projekt „Przygoński x Pawlusiak Dune Freestyle”. Kuba Przygoński, jeden z czołowych polskich kierowców rajdowych i członek ORLEN Team, oraz snowboardzista Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak stworzyli freestylową kolaborację na malowniczej pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.W specjalnym klipie zobaczymy oszałamiający skok Gniazda nad samochodem, zjazd równoległy z jednej z najwyższych wydm na Półwyspie Arabskim oraz zestaw tricków na… pustynnych poręczach. 

Czas wakacyjnych przygód rozpocznie się już za kilka tygodni. Dwóch zawodników reprezentujących zupełnie różne dyscypliny (snowboarding i rajdy samochodowe) już uległo beztroskiemu klimatowi, znajdując inspirację w gigantycznej „piaskownicy”. Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak, który na co dzień specjalizuje się w jibbingu, czyli snowboardowej jeździe po poręczach, murkach i innych miejskich przeszkodach, spróbował swoich siłna bezkresnej pustyni, oddalonej o 250 km od Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kuba Przygoński, który akurat zakończył rywalizację w rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge, dołączył do Wojtka i dzięki swojej dakarowej maszynie MINI All4 Racing, pomógł mu napędzać się po wyjątkowo trudnej nawierzchni, przy okazji popisując się rajdowymi umiejętnościami. Wspólnie wykonali spektakularny zjazd z jednej z najwyższych pustynnych wydm na Półwyspie Arabskim, MoreebDune, której wysokość sięga 300 m, a kąt nachylenia to ok. 50 stopni.

„Połączyliśmy snowboard z samochodem dakarowym i na piasku pokazaliśmy możliwości naszych kompletnie różnych dyscyplin. Zjazd z MoreebDune zrobił na mnie największe wrażenie – wjeżdżając na szczyt wydmy i przełamując go, przeszły mnie ciarki. W dół jechaliśmy z prędkością ok. 70-80 km/h, przy tym nachyleniu już ciężko było nawet hamować” –powiedział Kuba Przygoński, członek ORLEN Team.

Zarówno dla Kuby, jak i dla Wojtka, wspólna wyprawa na pustynne piaski była przede wszystkim świetną zabawą.

„Jazda po piasku jest dużo trudniejsza od snowboardingu, ale była to rewelacyjna przygoda. Przez kilka tygodni specjalnie przygotowywaliśmy deskę, aby jej ślizg jak najlepiej przygotować na ekstremalne starcie z piaskiem. Najwięcej radości przyniósł mi skok nad samochodem MINI, który w klipie został rewelacyjnie uchwycony” – powiedział Wojtek Pawlusiak.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT PROJEKTU

www.redbull.pl/dunefreestyle