Foothills: The Unlinked Heritage of Snowboarding to film/paradokument o poszukiwaniu korzeni i prawdziwej historii snowboardu i snowboardingu. To kiedy mniej więcej powstał snowboard i snowboarding (ten nowoczesny) wszyscy w zasadzie wiemy – lata 60-te i Tom Sims, który uważany jest za pioniera. Natomiast cały czas trwają poszukiwania i dociekania kiedy odbyły się te pierwsze ślizgi na desce. Z pomocą przychodzi ekipa WRKSHRT, która wydaje się że dotarła do korzeni naszego ukochanego sportu. 

Alex Yoder i Nick Russell udali się do Turcji w rejon gór Kaçkar i wioski Petran na pograniczu z Gruzją. Tamtejsza miejscowa ludność pierwsze wzmianki o jeździe na jednej desce stojąc bokiem datuje na 300 lat wstecz. Drewniana decha ze sznurkiem przyczepionym na przodzie deski daje niesamowitą frajdę, a za razem możliwości jazdy w głębokim śniegu.

Dzisiejsze powderboardy, noboardy itp. są niczym innym jak nowoczesną wersją pokazanych w filmie desek, które nazywają się Petranboarding i są wykonywane przez miejscowego guru z niesamowitą pieczołowitością.

Zapraszam zatem na podróż w czasie i poznanie historii naszego ukochanego sportu. #snowboarding