ASYSTA OFF-ROAD/NAUKA JAZDY W TERENIE WŁASNYM SAMOCHODEM

Off-roadu nie powinno uprawiać się w pojedynkę. Dla własnego bezpieczeństwa jak i bezpieczeństwa swojego samochodu w trasę zawsze warto wybrać się w towarzystwie.

Jeżeli więc myślisz o jakiejś nieznanej Ci trasie lub zaplanowałeś/aś wyjazd w terminie w którym nikt z Twoich znajomych nie może jechać to u nas znajdziesz ludzi, którzy pojadą z Tobą i udzielą Ci wszelkiego możliwego wsparcia. Posiadamy własne w pełni wyposażone samochody terenowe oraz doświadczonych kierowców/instruktorów (również instruktorki) i mechaników. Po wcześniejszym ustaleniu terminu stawimy się na wyznaczone miejsce zbiórki i będziemy Ci towarzyszyć podczas Twojej wyprawy.

U nas możesz liczyć na wsparcie i asystę wykwalifikowanej kadry !!! Jeśli sam/a nie masz gotowej trasy i pomysłu na wycieczkę off-road możesz skorzystać na naszej wiedzy i pojechać na jedną z tras przygotowanych przez nas i dostosowaną do Twoich umiejętności oraz możliwości terenowych Twojego samochodu.

Nasi instruktorzy oprócz wieloletniego doświadczenia za kierownicą samochodu terenowego i prowadzeniu szkoleń/eventów terenowych w Polsce sami byli uczestnikami wypraw (zimowych) i szkoleń off-road w Gruzji i Kazachstanie

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziesz poniżej, a dodatkowe pytania proszę kierować na roninszkolenie@gmail.com lub telefony: 501 794 569 – Rafał693 106 756 – Ewelina.  

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

Jeśli sam/a nie znasz odpowiedniego miejsca na jazdę off-road swoim samochodem to my nasze szkolenia off-road i naukę jazdy w terenie w większości prowadzimy w okolicach Śląska.

Na terenie samego Śląska jak i w promieniu do 100 km od tzw. aglomeracji śląskiej mamy do dyspozycji wiele wyśmienitych terenów, które nadają się pod szkolenie off-road i nauki jazdy w terenie. Mnóstwo znanych nam bardzo ciekawych terenów leśnych, bagnistych, podmokłych po bardzo wymagające tereny w skałach, kamieniołomach jak i niesamowite piaskownie czy pustynie. W zasadzie cały czas odkrywamy nowe ciekawe i bardzo malownicze miejsca. Bo off-road to też albo i przede wszystkim przygoda i przyroda …

Jeśli chodzi o miejsca do górskich wypraw i wycieczek offroad to szczególnie zapraszamy w okolice Piwnicznej Zdroju. Pasmo Radziejowej to pasmo górskie w Beskidzie Sądeckim będące, obok Pasma Jaworzyny, jedną z jego dwóch głównych części. Rozciąga się od doliny Dunajca na zachodzie po Gromadzką Przełęcz na wschodzie. Znajdują się tu wszystkie szczyty Beskidu Sądeckiego wznoszące się powyżej 1200 m n.p.m., łącznie z najwyższą Radziejową, od której pasmo wzięło swoją nazwę. Sama Radziejowa jest jednym ze szczytów należących do tzw. Korony Gór Polski. Widoki wprost zapierają dech w piersiach !!!

Oczywiście jeśli sam/a masz jakąś zaplanowaną trasę i potrzebujesz naszej asysty off-road i wsparcia podczas realizacji przejażdżki lub wyprawy daj nam znać, a my dostosujemy się do Twoich wymagań. 

Asysta

Do asysty off-road używamy głównie samochodów Land Rover Discovery oraz Defender, które są już legendą wśród samochodów terenowych i autami znanymi m.in. z wymagającego rajdu Camel Trophy. Auto już fabrycznie przygotowane do jazdy poza trasami, zostało przez nas dodatkowo doposażone, dzięki czemu doskonale radzi sobie z przeszkodami terenowymi.

Daj upust emocjom i sprawdź swoje umiejętności i możliwości jazdy Twojego samochodu w trudnych warunkach. Staw czoła naturze i żywiołom korzystając z fachowych porad instruktora oraz możliwości jakie daje samochód terenowy. Podejmij wyzwanie samodzielnie lub w gronie przyjaciół, a my zapewnimy odpowiednie wsparcie i pomoc.

Jeśli zajdzie taka potrzeba każde nasze szkolenie oraz asystę off-road możemy zacząć również od teorii, która zawiera: ogólną budowę samochodu terenowego, działanie mechanizmów przenoszących napęd, rodzaje napędów i ich działanie, działanie reduktora, dobór odpowiednich opon do rodzaju terenu i ich ciśnienia, zasady bezpiecznej jazdy w terenie.

Po tym wstępie przechodzimy do jazdy w terenie. Będziesz mógł/mogła poczuć kontrolę nad swoim samochodem w najtrudniejszych warunkach. Część praktyczna zawiera: naukę czytania drogi, kontrolę nad trakcją w terenie, pokonywaniem przeszkód błotno – wodnych, wjazdy i zjazdy ze wzniesień, technikę jazdy w głębokich koleinach, pracę z wyciągarką oraz zastosowanie zasad bezpiecznej jazdy w górach. 

Poza stałymi programami szkoleń możemy i staramy się zawsze przygotować coś co będzie odpowiadało indywidualnym potrzebom osoby lub grupy zainteresowanej jazdą w danym terenie.

Cena

Cena asysty off-road zależy od wielu czynników – czasu trwania, długości trasy, ilości paliwa, dodatkowego szkolenia itp. zatem ona sama może być podana przez nas dopiero po wcześniejszym zapoznaniu się z planowaną trasą.

Prosimy o kontakt poprzez formularz zgłoszeniowy, mailowo lub telefonicznie.

Zapisz się

Jeśli jesteś zainteresowany/a asystą off-road daj nam znać poprzez formularz zgłoszeniowy, a my odezwiemy się do Ciebie jak najszybciej i ustalimy szczegóły.