Dragobrat Freeride Camp 2018

Termin: 8 – 15.12.2018

Dragobrat Freeride Camp 2018 to nasz najnowszy projekt freeride, którym otwieramy sezon zimowy 2018/19 !!!

Zapraszamy na wyjątkowe rozpoczęcie sezonu w ukraińskich Karpatach. Tylko z nami będziesz mógł zakosztować tradycyjnej ukraińskiej „horilki” i skorzystać z udogodnień ratraka podczas pierwszych szusów tego sezonu po karpackich lasach i połoninach. Nasi miejscowi przewodnicy zadbają o to by w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu i wykorzystać warunki do jazdy na maksimum możliwości.

Dragobrat jest najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim Ukrainy. Usytuowany u stóp Góry Stog (1707 m.n.p.m) oraz pasma górskiego Bliznitsa (1883 m.n.pm.) gwarantuje stabilne opady śniegu, czasami nawet w połowie listopada. Unikalne ukształtowanie terenu oraz skrzyżowanie lasów iglastych z pięknymi polanami alpejskimi zapewni Wam różnorodną jazdę i dostarczy mnóstwa freerideowej radości.

W tym terminie ze względu na program i komfort poruszania się grupy przewidujemy tylko 12 miejsc !!!

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziecie poniżej a dodatkowe pytania proszę kierować na maila roninszkolenie@gmail.com i tel. +48/501 794 569 lub +48/693 106 756.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

Podnieś swoje umiejętności jazdy na desce w niesamowitym miejscu jakim Dragobrat. Zapraszamy na snowboardową przygodę wraz z profesjonalnym szkoleniem freeride & splitboard. 

Dragobrat jest najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim Ukrainy. Usytuowany u stóp Góry Stog (1707 m.n.p.m) oraz pasma górskiego Bliznitsa (1883 m.n.pm.) gwarantuje stabilne opady śniegu, czasami nawet w połowie listopada. Unikalne ukształtowanie terenu oraz skrzyżowanie lasów iglastych z pięknymi polanami alpejskimi zapewni niesamowitą jazdę i doznania.

W samym resorcie Dragobrat obecnie działa 5 wyciągów orczykowych o długości ok. 700 – 900 m, oraz dwa wyciągi krzesełkowe – pierwszy wyciąg (wybudowany w 2010 r.) ciągnie się pod grzbiet góry Żandarm (1 763 m), stacja dolna znajduje się na wysokości 1 200 m, a górna sięga wysokości 1 550 m (Peremyczka). Drugi wyciąg (wybudowany w 2011 r.) poprowadzony jest na szczyt Stih (1 704 m).

Sezon na Dragobracie trwa od końca listopada do końca kwietnia. Same trasy są ratrakowane, ale nie ma naśnieżania sztucznego, co czyni to miejsce bardziej naturalnym i na wskroś freerideowym. Jeśli chodzi o same trasy to wyboru jest 20% niebieskich, 60% czerwonych oraz 20% czarnych. Natomiast co najważniejsze w Dragobracie jest mnóstwo terenów otwartych idealnie nadających się pod freeride. Zagęszczenie drzew, które jest małe czynią tą miejscówkę przystępną nawet dla mniej wprawionych freeriderów.

Freeride

Dragobrat to idealne miejsce dla wszystkich miłośników freeride’u, początkujący spokojnie będą mogli stawiać swoje pierwsze kroki na dużych otwartych polanach lub próbować swych sił w niezbyt gęstym lesie, dla wyjadaczy są dostępne żleby, wąwozy oraz bardziej wymagające zjazdy pomiędzy drzewami. Sam teren nie jest bardzo stromy i nie jest bardzo lawinowy co nie oznacza, że naturalnego niebezpieczeństwa i lawin tu nie ma!

Podczas naszego szkolenia i wyjazdu mamy do dyspozycji 2 dni catski (jazdy ratrakiem), pozostałe dni spędzamy na jeździe na wyciągach oraz dla osób posiadających splitboard/skitour na niezbyt ciężkich ale bardzo ciekawych podejściach i zjazdach w szeroko rozumianej okolicy kurortu.

Obowiązkowe szkolenie lawinowe, część teoretyczna i praktyczna – posługiwanie się lawinowym ABC, imitacja poszukiwania poszkodowanego w lawinie (praca zespołowa, techniki wykopywania, pierwsza pomoc)

Baza

Chata Jaremina – chata znajduje się w najwyższej części kurortu, tuż obok wyciągu „Karpacka Czajka”, do dyspozycji gości 6 apartamentów 2 osobowych z prysznicem i toaletą. Ponad to narciarnia, duży salon z kominkiem, telewizorem i WiFi.

Niewątpliwym atutem miejsca w jakim mamy noclegi jest również gorąca balia z podgrzewaną wodą i możliwością wyjścia na śnieg – genialna sprawa po wyczerpującym dniu w górach. Chata Jaremina to tak zwane ski in/ski out oraz ratrak do dyspozycji całej naszej grupy.

Cena

Cena: 2400 pln

Płatna w całości po wysłaniu do nas zgłoszenia na szkolenie i wyjazd. Nieprzekraczany termin zgłoszeń upływa 08.11.2018. W tym terminie ze względu na program i komfort poruszania się grupy przewidujemy tylko 12 miejsc !!!

Cena zawiera:

– transfer busami vip na trasie Katowice – Kraków – Dragobrat – Kraków – Katowice
– 7 noclegów w Chacie Jaremina z wyżywieniem (śniadania i kolacje)
– 2 dni jazdy ratrakiem (10 – 12 zjazdów) – szkolenie lawinowe
– poprawę techniki jazdy poza trasami
– opiekę polskojęzycznego pilota
– opiekę instruktorów RONIN Snowboards podczas całości pobytu

Cena nie zawiera:

– ubezpieczenia
– dodatkowych wydatków

Zapisz się