GUDAURI + BAKURIANI – Szkoła Freeride – Gruzja 

TERMIN: 11.01. – 20.01.2019                            

 

Już od dobrych kilku lat specjalizujemy się w szkoleniach i wyjazdach freeride do Gruzji i dlatego też możemy śmiało powiedzieć, że dokładnie wiemy gdzie, jak i kiedy się udać żeby znaleźć najlepszy śnieg i wyjątkowe linie. Pomagają nam w tym wykwalifikowani miejscowi przewodnicy, którzy mają wieloletnie doświadczenie, oraz znają te tereny jak przysłowiową własną kieszeń. Zróżnicowana forma terenu pozwala na spore podniesienie umiejętności natomiast dla osób które chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy niewielkie odległości jakie trzeba pokonać umożliwiają również na postawienie pierwszych kroków we freeride i na splitboardzie/skiturach. 

Od tego sezonu zapraszamy do udziału w szkole freeride’u. To właśnie tutaj będziecie mogli postawić swoje pierwsze kroki poza trasami lub udoskonalić technikę jazdy. Poza samym upalaniem puchu jest to również doskonała okazja do podszkolenia się z praktycznej i teoretycznej wiedzy o lawinach oraz bezpieczeństwie poruszania się poza trasami.

Sprawdzona formuła naszej szkoły daje doskonałą okazję spróbować się w różnych rodzajach terenu oraz nauczyć się posługiwania lawinowym ABC oraz pracy w grupie, zarówno w poruszaniu się w niebezpiecznym terenie jak i w niesieniu pomocy ofiarom lawiny. Wybraliśmy dwa wiodące ośrodki Gruzji – Gudauri i Bakuriani, to właśnie tu odbędą się Freestylowe Mistrzostwa Świata w 2023 roku, a co za tym idzie infrastruktura z roku na rok jest modernizowana i powstają nowe inwestycje. To co jednak przyciąga nas najbardziej to lekko dostępne i bardzo rozległe tereny do jazdy poza trasami.

Bakuriani oferuje bardzo ciekawą jazdę po lasach, mocno nachylone stoki oraz przerzedzone drzewa pozwalają na fantastyczne zjazdy w terenie zbliżonym nieco do tego co mamy w naszych Beskidach – doskonałe miejsce do rozjeżdżenia i nabrania wiary we własne siły. Po kilkudniowej rozgrzewce przenosimy się w góry Wysokiego Kaukazu, gdzie będziemy eksplorować duże otwarte połacie ze startem powyżej 3000 metrów.

Wszystko to pod czujnym okiem i w asyście przewodników ze Snow Lab Gudauri. Zajęcia praktyczne, teoretyczne, poprawa techniki jazdy, fotocoaching oraz wyjścia freeridowe z możliwością wykorzystania ratraka i skuterów – to w skrócie program naszej tygodniowej szkoły freeride’u.

 

Proponujemy przelot liniami LOT. Wylot WWA-TBL 11.01.2019 o godzinie 22:30, przylot na miejsce do Tbilisi 05:05. Wylot TBL-WWA 20.01.2019 o godzinie 05:55, przylot na miejsce do Warszawy 06:35.

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziesz poniżej a dodatkowe pytania proszę kierować na roninszkolenie@gmail.com i tel. +48/501 794 569  Rafał lub +48/731 874 933 – Sebastian.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

GUDAURI – to największy i najbardziej znany kurort Gruzji, przechodzący w tym sezonie historyczną metamorfozę, po 20 latach funkcjonowania wymienione zostają wszystkie wyciągi oraz otworzona zostaje nowa Gondola z doliny Kobi. Oznacza to tylko jedno, szybszy i jeszcze lepszy dostęp do terenów freeridowych. Ogromne przestrzenie, bezdrzewne pola, szerokie żleby, nie duże nachylenia i bezpieczne zjazdy to właśnie charakterystyka Gudauri. Ponad to 70 km dobrze przygotowanych tras zjazdowych oraz możliwość zjazdów do Gruzińskiej Drogi Wojennej czynią to miejsce od dawna najbardziej popularną freeridową miejscówką Gruzji.

BAKURIANInajstarszy kurort Gruzji przechodzący renowację oraz szykujący się do organizacji Freestylowych Mistrzostw Świata w 2023 roku. To właśnie tu znajduje się najbardziej stromy stok w Gruzji! Poza tym rozłożony na szczytach Didveli, Kokohty i Mitarbi zapewnia sporą ilość tras zjazdowych oraz nietkniętych połaci lasu pomiędzy nimi. To właśnie tu będziemy trenować pierwsze zjazdy i nabierać pewności siebie przed wyprawą w wysokie góry.

Atrakcje

Leżąca na skrzyżowaniu Europy i Azji, Gruzja jest połączeniem wyjątkowości i różnorodności. Oprócz niesamowitych gór, śniegu i najlepszych linii w puchu poznacie tradycje, smaczną kuchnie, bogatą kulturę wina i co chyba najważniejsze słynną gruzińską gościnność.

Główną atrakcją w Gudauri są doskonałe możliwości do uprawiania freeride’u w dziewiczych obszarach pokrytych śniegiem. Wokół głównych, gotowych tras znajdują się szerokie, otwarte stoki, które zamieniają ten region w mały raj dla ekstremalnych miłośników sportu. Freeriding, splitboarding, backcountry, heliskiing i najlepsze szczyty Kaukazu są tu na wyciągnięcie ręki.

Jak zwykle poza samą jazdą chcemy Wam również przybliżyć trochę prawdziwej Gruzji, odwiedziny dwóch kurortów już same w sobie są małą podróżą po kraju, podczas naszego pobytu w Bakuriani odwiedzimy słynące ze swojej naturalnej wody źródlanej Borżomi, gdzie prosto ze źródła będziecie mieli okazję spróbować tej wody. Następnie zwiedzanie Tbilisi z obowiązkową gruzińską suprą oraz moc atrakcji w Gudauri – skutery śnieżne, paralotnie, wizyta w ruskiej bani, masaże czy lokalne produkty jak miody, konfitury z szyszek, gruzińska herbata itp. Dla chętnych możliwość udziału w warsztatach gruzińskiej kuchni, gruzińskich tańców czy degustacji wina.

W Bakuriani istnieje również możliwość jazdy ratrakiem, a w Gudauri wyprawy heliski lub skorzystania z szerokiej oferty programów freeridowych Snow Lab Gudauri (klasztor Lomisi, skitour, dolina Hade etc.)

Freeride

Program Gudauri + Bakuriani szkoła freeride’u dzięki doświadczeniom z poprzednich lat pozwala podnieść umiejętności jazdy w dziewiczym terenie, pokazać ogromną różnorodność terenu i dostosowany jest do odpowiednich poziomów jeżdżenia.

Nasz autorski program szkoły freeride’u pozwala zdobyć niezbędną wiedzę i nawyki poruszania się poza trasami i pracy w grupie, co jest istotne dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z freeridem. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z klientami dało nam możliwość sprawdzenia opracowanej metodyki i przynosi oczekiwane rezultaty. Dzięki poprawie techniki jazdy oraz praktycznym zajęciom z lawinowym ABC tydzień spędzony w górach gwarantuje podniesieniem umiejętności.

Różnorodność terenu wybranych przez nas kurortów pozwala w przeciągu tygodnia objeździć różne wariacje terenowe – od leśnych polan, przez ostro nachylone stoki z drzewami, po otwarte przestrzenie i wysokogórskie żleby. Ponad to praktyczne zajęcia na śniegu z lawinowym ABC, poszukiwanie ofiary lawiny, techniki kopania oraz zasady pierwszej pomocy. Uzupełniamy to poprawą techniki jazdy, indywidualnym coachingiem z foto analizą.

Dla chętnych możliwość spróbowania swoich sił na skitourze/splitboardzie, wzięcia udziału w bardziej ambitnych zjazdach Snow Lab Gudauri czy skorzystania z ofert Catskking czy Heliski zarówno w Bakuriani jak i Gudauri.

IMG_7308_resize-540x360

Uzupełnieniem i dodatkową atrakcją naszego wyjazdu będzie zabawa w bakuriańskich lasach, czekają nas 3 dni eksploracji Kokohty, Mitarbi oraz Didveli. Ponad to 30 km doskonale przygotowanych i pustych tras oraz niesamowicie ciekawy teren zachęcający do freestyle’u i fanowej jazdy.

Baza

Naszą bazą noclegową jak zwykle są sprawdzone przez nas obiekty gwarantujące komfortowe warunki wypoczynku, doskonałą lokalną kuchnię oraz będące „ambasadorami” lokalnej kultury.

W Gudauri czeka na nas Dacha Too  to bardzo przytulny obiekt przyjazny riderom i dostosowany pod potrzeby osób przebywających codziennie w górach i na śniegu. Do dyspozycji gości są także: dwa duże pokoje wspólne, pomieszczenie na sprzęt. W całym budynku jest dostęp do Wi-Fi.

W Bakuriani zamieszkujemy w rodzinnym Hotelu Appolon, wykończony w drewnie z genialną salą kominkową i doskonałym jedzeniem gwarantuje wyśmienite warunki do regeneracji po całodziennym upalaniu na stokach.

Wyżywienie:
Śniadania serwowane są od 9:00, a obiadokolacje o 17:30. Kuchnia europejska i gruzińska. Śniadanie przybiera różne formy, czasem na słodko, czasem na słono – zawsze syto i smacznie. Kolacja składa się z gorącej zupy, drugiego dania mięsnego (na życzenie opcja wegetariańska) i sałatka ze świeżych warzyw.

 

Cena

W tym terminie ze względu na program i komfort poruszania się grupy przewidujemy tylko 12 miejsc !!!

Gudauri + Bakuriani szkoła freeride 2019

cena 690 euro – zaliczka w kwocie 350 euro płatna do tygodnia od terminu wysłania do nas zgłoszenia online (nie przekraczalny termin zapisów to 12.11.2018), reszta kwoty 340 euro płatna w do dnia 12.12.2018

cena obejmuje:

 • transfer Tbilisi – Gudauri – Bakuriani – Tbilisi komfortowym busem
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • 4 noclegi w pokojach 4-cio osobowych w apartamentach (możliwość dopłaty do 2-os)
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • 3 dniowy skipass Gudauri
 • przypomnienie i wprowadzenie do zasad bezpieczeństwa ABC lawinowego
 • profesjonalne szkolenie freeride i splitboard podczas całości trwania campu tzw. szkoła freeride
 • wyjścia z profesjonalnymi miejscowymi przewodnikami Snow Lab Gudauri
 • tradycyjną gruzińską suprę
 • transfer Gudauri – Bakuriani – Tbilisi komfortowym busem
 • trzy noclegi w hotelu w Bakuriani
 • 3 dniowy skipass Bakuriani

cena nie obejmuje:

 • przelotu, heliboardingu, dojazdu na miejsce zbiórki (Warszawa), wypożyczenia na miejscu lub w Polsce splitboardów oraz systemu podejściowego MTN Aproach, rakiet śnieżnych, wypożyczenia na miejscu nadajników antylawinowych, plecaków typu ABS oraz kijków.
 • ubezpieczenia na czas campu

 

Proponujemy przelot liniami LOT. Wylot WWA-TBL 11.01.2019 o godzinie 22:30, przylot na miejsce do Tbilisi 05:05. Wylot TBL-WWA 20.01.2019 o godzinie 05:55, przylot na miejsce do Warszawy 06:35.

Zapisz się