GUDAURI FREERIDE CAMP – STYCZEŃ 2018

TERMIN: 12.01. – 21.01.2018                            

 

Freeride Camp Gudauri to odbywające się cyklicznie imprezy i szkolenia freeride dla miłośników jazdy poza trasami. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, to właśnie w Gudauri długie, łagodnie nachylone i bezdrzewne stoki Kaukazu gwarantują doskonałe zjazdy w wyjątkowym śniegu. Bliskość Morza Czarnego sprawia, że opady są stabilne i zapewniają sporą ilość puszystego śniegu. Gudauri to również największy i najnowocześniejszy kurort w Gruzji zapewniający niezbędną infrastrukturę oraz niezapomnianą atmosferę. Ze względu na ogromne tereny do jazdy w głębokim śniegu w pobliżu kurortu jest on uwielbiany przez freeriderów, ale też jest już obecnie ośrodkiem zimowym z prawdziwego zdarzenia.

Już od dobrych kilku lat specjalizujemy się w szkoleniach i wyjazdach freeride do Gruzji i dlatego też możemy śmiało powiedzieć, że dokładnie wiemy gdzie, jak i kiedy się udać żeby znaleźć najlepszy śnieg i wyjątkowe linie. Pomagają nam w tym wykwalifikowani miejscowi przewodnicy, którzy mają wieloletnie doświadczenie, oraz znają te tereny jak przysłowiową własną kieszeń. Zróżnicowana forma terenu pozwala na spore podniesienie umiejętności natomiast dla osób które chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy niewielkie odległości jakie trzeba pokonać umożliwiają również na postawienie pierwszych kroków we freeride i na splitboardzie/skiturach. 

Podczas naszego pobytu w Gudauri każdy uczestnik przejdzie kolejne stopnie wtajemniczenia freerideowego i splitboardowego/skiturowego – od podstaw do najbardziej zaawansowanych i karkołomnych zjazdów. Oprócz opieki i szkolenia pod okiem ekipy Ronin Snowboards w cenie Campu są wyjścia z miejscowymi przewodnikami – kto już był z nami ten wie że ONI znają najlepsze zakątki gór w Gudauri i zjazdy jakie proponują są zawsze najlepszymi z najlepszych…

Proponujemy przelot liniami LOT. Wylot WWA-TBL 12.01.2018 o godzinie 22:30, przylot na miejsce do Tbilisi 05:05. Wylot TBL-WWA 21.01.2018 o godzinie 05:55, przylot na miejsce do Warszawy 06:35.

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziesz poniżej a dodatkowe pytania proszę kierować na roninszkolenie@gmail.com i tel. +48/501 794 569  Rafał lub +48/731 874 933 – Sebastian.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

Gudauri SKI RESORT: niesamowite miejsce na Kaukazie

Infrastruktura Gudauri stale się rozwija, co czyni go jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków narciarskich na Kaukazie. Wszystkie oznakowane trasy na zboczach Mount Kudebi (3006m) i Sadzele (3307m) są powyżej poziomu lasu i wyposażone są w bezpieczne wyciągi krzesełkowe austriackiej firmy Dopplemayr. Rozległy obszar narciarski oferuje duży wybór tras i jest połączony przez pięć wyciągów krzesełkowych. Dolna stacja znajduje się 1990 mnpm, a górna stacja jest na wysokości 3270 metrów. Długość najdłuższego stoku wynosi siedem kilometrów i ma różnicę wysokości o około 1000 metrów. Całość ośrodka i tras jest połączona najnowocześniejszą 12to osobową gondolą co pozwala na wiele zjazdów w świeżym puchu w ciągu dnia.

Wszystkie trasy mają łączną długość ponad 50 km i zostały zatwierdzone i certyfikowane przez Międzynarodową Federację Narciarską. Unikalny krajobraz, głęboka i stabilna pokrywa śnieżna, brak kamieni, lokalizacja wysoko w górach, i komfortowe hotele to jest to co przyciąga tysiące turystów i sportowców każdego roku.

Atrakcje

Leżąca na skrzyżowaniu Europy i Azji, Gruzja jest połączeniem wyjątkowości i różnorodności. Oprócz niesamowitych gór, śniegu i najlepszych linii w puchu poznacie tradycje, smaczną kuchnie, bogatą kulturę wina i co chyba najważniejsze słynną gruzińską gościnność.

Oprócz samej jazdy na śniegu, freeride’u i gór jedną z niewątpliwych atrakcji naszego wyjazdu będzie nocne zwiedzanie stolicy Gruzji – Tbilisi połączonej z tradycyjną gruzińską suprą. Pozwoli to poczuć Wam jaka na prawdę jest Gruzja.

DSC_0353-540x263

Poza sauną dostępną w naszym hostelu podczas naszego pobytu w Gudauri chcemy zaoferować unikalną możliwość odwiedzenia prawdziwej ruskiej bani. To wyjątkowe miejsce pozwoli Wam oczyścić organizm, rozluźnić mięśnie i zrelaksować się w pełni. Jest to opcja dodatkowo płatna jednak bez wątpienia wartej swej ceny.

Freeride

Główną atrakcją w Gudauri są doskonałe możliwości do uprawiania freeride’u w dziewiczych obszarach pokrytych śniegiem. Wokół głównych, gotowych tras znajdują się szerokie, otwarte stoki, które zamieniają ten region w mały raj dla ekstremalnych miłośników sportu. Freeriding, splitboarding, backcountry, heliskiing i najlepsze szczyty Kaukazu są tu na wyciągnięcie ręki.

Program Gudauri Freeride Camp 2018 dzięki doświadczeniom z poprzednich lat pozwala podnieść Wam umiejętności jazdy w dziewiczym terenie, pokazać ogromną różnorodność terenu i dostosowany jest do odpowiednich poziomów jeżdżenia. Wszystkie wyjścia odbywają się w grupach max. 10 osobowych przy opiece przewodnika, instruktora Ronin Snowboards oraz ratownika. Na naszym celowniku są takie smakołyki jak: Kobi, Bidara, Lomisi, Kobi Pro, Miketi, Dedeena, dolina Hade i wiśienka na torcie – Mała Alaska

Oczywiście realizacja założonych programów będzie zależeć od warunków śniegowych oraz umiejętności uczestników i może ulec zmianie jednak ilość wyjść i metrów wertykalnych nie ulega zmianie.

Podczas Freeride Camp Gudauri 2018 będziecie mieli okazję skorzystać z doświadczenia naszych instruktorów i przewodników, zaznajomić się ze szkoleniem antylawinowym, bezpiecznym poruszaniem się w wysokich górach i zgłębić tajniki backcountry. Wspólne posiłki przy stole będą wspaniałą okazją do analizy postępów szkolenia, oceny linii zjazdów i omawiania materiałów foto i video zbieranych przez naszych operatorów w trakcie trwania całego Freeride Campu.

Naszą przygodę w Gudauri zaczniemy od najbardziej przystępnych zjazdów ze stoków szczytów Mount Kudebi (3006m) i  Sadzele (3307m), na które prowadzą wyciągi krzesełkowe (to będzie nasza szybka rozgrzewka do następnych wypraw w dalsze rejony). Piesze wycieczki na szczyt Chrdill (2504m) będą wstępem do kolejnych coraz dłuższych zjazdów w rejonie Przełęczy Krzyża (2379 m). W czasie najbardziej sprzyjających warunków pogodowych naszym celem będą doliny zaczynające się na szczytach Bidara (3174m) i Sadzele (3307m) łączące się z dawną drogą wojskową prowadzącą do Rosji. Jako wisienkę na torcie i tzw. kropkę nad I mamy zamiar „zaliczyć” zjazd ze Świątyni położonej na stokach Lomisi lub tereny w okolicach tzw. Małej Alaski. 

Dla najbardziej ambitnych i wprawionych pozostanie Heliboarding. Całość miejscówki jaką jest Gudauri wyróżnia to, że każdy dzień nie kończy się na pojedynczym zjeździe, lecz przy sprawnej grupie można je pokonywać kilkukrotnie.

IMG_7308_resize-540x360

Baza

Naszą bazą wypadową podczas Freeride Campu Gudauri 2018 będzie Hostel znajdujący się w Dolnej części Gudauri.

Każdy pokój posiada własną łazienkę (prysznic, WC, umywalka, lustro i suszarka na ręczniki), oraz zapewnioną pościel oraz ręczniki. Pokoje są sprzątane codziennie. Do dyspozycji gości są także: dwa duże pokoje wspólne, pomieszczenie na sprzęt. W całym budynku jest dostęp do Wi-Fi.

Na wyposażeniu wiele gier planszowych oraz zestaw do pokera. Projektor oraz duży ekran pozwolą nam na analizę wspólnych zjazdów i projekcję filmów o zimowej tematyce.

Po całym dniu na śniegu, nie ma nic lepszego niż wizyta w saunie. Jest ona na wyposażeniu hostelu i będzie do dyspozycji gości (płatna dodatkowo).

Wyżywienie:

Śniadania serwowane są od 9:00, a obiadokolacje o 17:30. Kuchnia europejska i gruzińska. Śniadanie przybiera różne formy, czasem na słodko, czasem na słono – zawsze syto i smacznie. Kolacja składa się z gorącej zupy, drugiego dania mięsnego (na życzenie opcja wegetariańska) i sałatka ze świeżych warzyw. Szef kuchni dba o to, by menu było zróżnicowane, więc dania główne nie są powtarzane w menu.

2-540x360

Cena

UWAGA !!! DLA OSÓB KTÓRE DOKONAJĄ ZGŁOSZENIA ORAZ WPŁATY ZALICZKI W KWOCIE 350 EURO DO DNIA 30.09.2017 BĘDZIE OBOWIĄZYWAĆ PROMOCJA (300 PLN) FIRST MINUTE I CENA 720 EURO ZA CAŁOŚĆ !!! 

W tym terminie ze względu na program i komfort poruszania się grupy przewidujemy tylko 20 miejsc !!!

Freeride Camp Gudauri 2018 cena 790 euro – zaliczka w kwocie 350 euro płatna do tygodnia od terminu wysłania do nas zgłoszenia online (nie przekraczalny termin zapisów to 12.11.2017), reszta kwoty 440 euro płatna w do dnia 12.12.2017

cena obejmuje:

 • transfer Tbilisi – Gudauri – Tbilisi komfortowym busem
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • 7 noclegów w pokojach 6-cio osobowych w hostelu (możliwość dopłaty do pokoju 4-os, i do 2-os)
 • wyżywienie (śniadania w formie szwedzkiego bufetu i obiadokolacje)
 • 7 dniowy skipass
 • przypomnienie i wprowadzenie do zasad bezpieczeństwa ABC lawinowego
 • profesjonalne szkolenie freeride i splitboard podczas całości trwania campu tzw. szkoła freeride
 • 3 wyjścia z profesjonalnymi miejscowymi przewodnikami
 • tradycyjną gruzińską suprę
 • nocne zwiedzanie Tbilisi

cena nie obejmuje:

 • przelotu, heliboardingu, dojazdu na miejsce zbiórki (Warszawa), wypożyczenia na miejscu splitboardów lub systemu podejściowego MTN Aproach, rakiet śnieżnych, wypożyczenia na miejscu nadajników antylawinowych, plecaków typu ABS oraz kijków.
 • ubezpieczenia na czas campu

 

Proponujemy przelot liniami LOT. Wylot WWA-TBL 12.01.2018 o godzinie 22:30, przylot na miejsce do Tbilisi 05:05. Wylot TBL-WWA 21.01.2018 o godzinie 05:55, przylot na miejsce do Warszawy 06:35.

Zapisz się

Zapisz się na Gudauri Freeride

Fields marked with an * are required

Po wysłaniu do nas formularza powinno przyjść na Twojego maila potwierdzenie. Jeśli tak się nie stało sprawdź folder SPAM lub daj nam znać.