KAZACHSTAN FREERIDE CAMP 2017

TERMIN: 28.04 – 10.05.2017 

Zapraszamy na drugą edycję Kazachstan Freeride Camp 2017. Razem z przewodnikami SnowLab Shymbulak chcemy Wam pokazać niesamowite możliwości regionu Zalijski Alatau i północnego Tien – Shan’u. Ogromne przestrzenie, niezapomniane widoki, dzikość gór i całkowite odcięcie od cywilizacji to tylko cząstka tego co czeka Was w Kazachstanie!

Nasz program został specjalnie podzielony na 3 etapy, tak abyśmy fizycznie dali radę odwiedzić wszystkie miejsca oraz by pokazać różnorodność terenu. Nasza wyprawa skierowana jest dla doświadczonych freeriderów, dobrze jeżeli będziecie mieli doświadczenie w poruszaniu się na splitboardach/skitourach ale nie jest ono wymagane ponieważ pierwszy etap naszej wyprawy polega na aklimatyzacji i nauczeniu się odpowiednich nawyków.

Podczas naszego pobytu w Kazachstanie każdy uczestnik przejdzie kolejne stopnie wtajemniczenia freerideowego i odpowiednią aklimatyzację – od podstaw do najbardziej zaawansowanych i karkołomnych zjazdów. Oprócz opieki i szkolenia pod okiem kadry i trenerów Ronin Snowboards w cenie Campu są wyjścia z miejscowymi przewodnikami – to ONI znają najlepsze zakątki gór w Kazachstanie i zjazdy jakie proponują są najlepszymi z najlepszych (w aktualnych warunkach pogodowych) …

Na Kazachstan Freeride Camp mamy ściśle określoną liczbę miejsc – max 12 osób.   

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziesz poniżej a dodatkowe pytania proszę kierować na roninszkolenie@gmail.com i tel. +48/501 794 569  Rafał lub +48/731 874 933 – Sebastian.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

Shymbulak Ski Resort to nowoczesny resort leżący w pobliżu największego miasta Kazachstnu – Ałmaty. Shymbulak znajduje się w paśmie górskim Zaiilisky Alatau na wysokości 2200 m.n.p.m. a jego powierzchnia to 25 km2.

Średnia opadów śniegu w roku to dobre 1,5 metra, który utrzymuje się do późnej wiosny … Najwyższy punkt ośrodka i wyciągi wznoszą się do poziomu 3200 m.n.p.m. Wszystko to powoduje że Shymbulak Ski Resort jest najlepszym w Centralnej Azji.

Ośrodek był organizatorem 2011 Asia Winter Games, pretendował do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014, 2018 i kolejnych w 2022 roku. Jego infrastruktura z roku na rok się powiększa i polepsza co gwarantuje szybkie i bezpieczne poruszanie się w jego rejonach.

 

KazachstanFreeride (2)

Lodowiec Tuyuk Su i jego rozległe tereny wraz ze znajdującą się tam bazą aklimatyzacyjną zwaną Cosmostacją to nasz główny plac zabaw i miejsce z którego będą się odbywać wyjścia splitbardowe i skiturowe. Całość znajduje się na poziomie od 2400 m.n.p.m. do najwyższych szczytów sięgających 4000 m.n.p.m.

KazachstanFreeride (12)

Atrakcje

Kazachstan Freeride Camp 2017 – proponowany program*

Dzień 1 – przylot do Ałmaty, transfer do Cosmostacji, nocleg

Dzień 2 – jazda na Cosmostacji, popołudni transfer do Ałmaty, zwiedzanie miasta, nocleg

Dzień 3 – przejazd do kurortu Shymbulak, zakwaterowanie w hostelu, jazda po kurorcie

Dzień 4 – jazda po kurorcie Shymbulak, transfer do stacji T1

Dzień 5 – skitour/splitboard na lodowiec TuyukSu

Dzień 6 – skitour/splitboard na lodowiec TuyukSu

Dzień 7 – skitour/splitboard na lodowiec TuyukSu

Dzień 8 – skitour/splitboard na lodowiec TuyukSu

Dzień 9 – skitour/splitboard na lodowiec TuyukSu, wieczorem transfer do Ałmaty, nocleg

Dzień 10 – wylot

*program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne

Freeride

Główną atrakcją w Kazachstan Freeride Camp są doskonałe możliwości do uprawiania freeride’u w dziewiczych obszarach pokrytych śniegiem.

KazachstanFreeride (17)

Jako wstęp i rozjeżdżenie wokół głównych, gotowych tras w Shymbulak Ski Resort znajdują się szerokie, otwarte stoki, które zamieniają ten region w mały raj dla ekstremalnych miłośników sportu jakim jest freeride.

KazachstanFreeride (15)

Cosmostacja i lodowiec TuyukSu to wprost wymarzone tereny dla zapalonych i wytrawnych freeriderów. Dość łatwo dostępne za pomocą skiturów lub splitboardów linie, których najwyższe punkty sięgają 4000 m.n.p.m.

KazachstanFreeride (7)

Całość programu jest skrupulatnie przygotowana i będzie realizowana przez miejscowych przewodników ze SnowLab Shymbulak.

KazachstanFreeride (14)

Baza

Naszą główną bazą będzie Cosmostacja znajdująca się bezpośrednio na lodowcu TuyukSu na wysokości 3400 m.n.p.m.

Na miejscu znajduje się wszystko co potrzebne to przebywania w wysokich górach i na takiej wysokości wraz z potrzebną aklimatyzacją.

tsh2

Cena

Kazachstan Freeride Camp cena 750 euro – zaliczka w kwocie 350 euro płatna po wysłaniu do nas zgłoszenia, reszta kwoty 400 euro płatna do dnia 31.03.2017

cena zawiera:

– transfery na miejscu w Kazachstanie
– opiekę polskojęzycznego pilota
– noclegi
– wyżywienie
– Shymbulak skipass
– wyjścia skitur/splitboard z profesjonalnymi miejscowymi przewodnikami

cena nie zawiera:

– ubezpieczenia

– dojazdu na miejsce zbiórki (Warszawa)

– biletów lotniczych

Zapisz się

Zapisz się na Kazachstan Freeride Camp

Fields marked with an * are required

Po wysłaniu do nas formularza powinno przyjść na Twojego maila potwierdzenie. Jeśli tak się nie stało sprawdź folder SPAM lub daj nam znać.