KAZACHSTAN FREERIDE CAMP 2019

TERMIN: 26.04 – 08.05.2019 

Kazachstan nie jest oczywistą destynacją snowboardową, jednak dla miłośników egzotycznych podróży i jazdy poza trasami, jest to miejsce doskonałe. Gdzie lepiej będzie Wam dane poczuć nieograniczoną swobodę, jak nie w kraju ludzi wolnych (w dosłownym tłumaczeniu Kazachowie to ludzie wolni) i na majestatycznych szczytach masywu Tien – Shan ?

Kazachstan Freeride Camp 2019 – będzie to już nasza trzecia odsłona tego niesamowitego freerideowego przedsięwzięcia. Razem z miejscowymi przewodnikami SnowLab Shymbulak chcemy Wam pokazać niesamowite możliwości regionu Zalijski Alatau i północnego Tien – Shan’u. Ogromne przestrzenie, niezapomniane widoki, dzikość gór i całkowite odcięcie od cywilizacji to tylko cząstka tego co czeka na Was w Kazachstanie!

Nasz program został specjalnie podzielony na 3 główne etapy, tak abyśmy fizycznie dali radę odwiedzić wszystkie planowane miejsca, oraz by pokazać różnorodność terenu. Nasza wyprawa skierowana jest do doświadczonych freeriderów, dobrze jeżeli będziecie mieli doświadczenie w poruszaniu się na splitboardach/skitourach ale nie to koniecznością, ponieważ pierwszy etap naszej wyprawy polega na aklimatyzacji i wyuczeniu się odpowiednich nawyków.

Podczas naszego pobytu w Kazachstanie każdy uczestnik przejdzie kolejne stopnie wtajemniczenia freerideowego i odpowiednią aklimatyzację – od podstaw do najbardziej zaawansowanych i karkołomnych zjazdów wraz z heliboardingiem !!! Oprócz opieki i szkolenia pod okiem kadry i trenerów Ronin Snowboards w cenie campu są wyjścia i opieka miejscowych przewodników – to ONI znają najlepsze zakątki gór w Kazachstanie i zjazdy jakie proponują są najlepszymi z najlepszych (w aktualnych warunkach pogodowych) …

Na Kazachstan Freeride Camp 2019 mamy ściśle określoną liczbę miejsc – max 12 osób.   

Proponujemy przelot liniami Aeroflot.

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziesz poniżej a dodatkowe pytania proszę kierować na roninszkolenie@gmail.com i tel. +48/501 794 569  Rafał lub +48/731 874 933 – Sebastian.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

Shymbulak Ski Resort to bardzo nowoczesny resort leżący w pobliżu największego miasta Kazachstnu – Almaty. Shymbulak znajduje się w paśmie górskim Zaiilisky Alatau na wysokości 2200 m.n.p.m. a jego powierzchnia to 25 km2.

Almaty to doskonała baza wypadowa. Z tej ponad 2-milionowej metropolii w zaledwie godzinę jazdy samochodem można przenieść się na poziom 3000 metrów !!! W górach średnia opadów śniegu w roku to dobre 1,5 metra, który utrzymuje się do późnej wiosny …

Najwyższy punkt ośrodka i wyciągi wznoszą się do poziomu 3200 m.n.p.m. Wszystko to powoduje że Shymbulak Ski Resort jest najlepszym w Centralnej Azji. Ośrodek był organizatorem 2011 Asia Winter Games, pretendował do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014, 2018 i kolejnych w 2022 roku. Jego infrastruktura z roku na rok się powiększa i polepsza co gwarantuje szybkie i bezpieczne poruszanie się w jego rejonach.

KazachstanFreeride (2)

Lodowiec Tuyuk Su i jego rozległe tereny wraz ze znajdującą się tam bazą aklimatyzacyjną zwaną Cosmostacją to nasz główny plac zabaw i miejsce z którego będą się odbywać wyjścia splitbardowe i skiturowe. Całość znajduje się na poziomie od 2400 m.n.p.m. do najwyższych szczytów sięgających ponad 4000 m.n.p.m.

KazachstanFreeride (12)

Atrakcje

Kazachstan Freeride Camp 2019 – proponowany program*

Dzień 1 – przylot do Almaty, transfer do ośrodka Shymbulak, nocleg w hotelu

Dzień 2 – skitour/splitboard i aklimatyzacja w ośrodku Shumbulak, nocleg w hotelu

Dzień 3 – skitour/splitboard i aklimatyzacja w ośrodku Shumbulak, nocleg w hotelu

Dzień 4 heliboarding MI8 * i przelot do stacji T1, nocleg na lodowcu TuyukSu

Dzień 5 – skitour/splitboard na lodowcu TuyukSu, nocleg na lodowcu TuyukSu

Dzień 6 – skitour/splitboard na lodowcu TuyukSu, nocleg na lodowcu TuyukSu

Dzień 7 – zjazd do ośrodka Shymbulak, nocleg w hotelu

Dzień 8 – całodniowa wycieczka na Szaryński Kanion, nocleg w hostelu w Almaty

Dzień 9 – transfer na Cosmostację, skitour/splitboard, nocleg

Dzień 10 – skitour/splitboard na Cosmostacji, nocleg

Dzień 11 –  skitour/splitboard na Cosmostacji, transfer do Almaty – zwiedzanie miasta, nocleg w hostelu

Dzień 12 – transfer na lotnisko i wylot

*informujemy że program może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i będzie na bieżąco ustalany lub modyfikowany na miejscu w Kazachstanie

*heliboarding MI8 – podczas transferu z ośrodka Shymbulak (*lub innego miejsca) na lodowiec TuyukSu jest zaplanowany dzień na tzw. heliboarding, który odbędzie się jedną z większych maszyn i helikopterów transportowych jakim jest niesamowita maszyna MI8 tzw. potocznie powietrzny autobus.

W tym dniu każdy z Was zaliczy 4/5 ‚zrzutów’ w zależności od kondycji fizycznej po aklimatyzacji i aktualnych warunków pogodowych.

Freeride

Główną atrakcją w Kazachstan Freeride Camp są doskonałe możliwości do uprawiania freeride’u w dziewiczych obszarach pokrytych śniegiem.

KazachstanFreeride (17)

Jako wstęp i rozjeżdżenie wokół głównych, gotowych tras w Shymbulak Ski Resort znajdują się szerokie, otwarte stoki, które zamieniają ten region w mały raj dla ekstremalnych miłośników sportu jakim jest freeride.

KazachstanFreeride (15)

Cosmostacja i lodowiec TuyukSu to wprost wymarzone tereny dla zapalonych i wytrawnych freeriderów. Dość łatwo dostępne za pomocą skiturów lub splitboardów linie, których najwyższe punkty sięgają ponad 4000 m.n.p.m.

KazachstanFreeride (7)

Całość programu jest skrupulatnie przygotowana i będzie realizowana przez miejscowych przewodników ze SnowLab Shymbulak.

KazachstanFreeride (14)

Cena

Kazachstan Freeride Camp 2019 cena 1399 euro – zaliczka w kwocie 750 euro płatna po wysłaniu do nas zgłoszenia, reszta kwoty 649 euro płatna do dnia 31.03.2019

cena zawiera:

 • opieka polskojęzycznych pilotów, trenerów i instruktorów
 • wyjścia i opieka miejscowych profesjonalnych przewodników
 • transfery
 • noclegi
 • wyżywienie
 • szkolenie freeride/splitboard
 • skipassy
 • heliboarding MI8 – jako przelot na lodowiec i bazę T1
 • wycieczki fakultatywne

cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce zbiórki (Warszawa)
 • biletów lotniczych
 • ubezpieczenia na czas pobytu w Kazachstanie

Na Kazachstan Freeride Camp 2019 mamy ściśle określoną liczbę miejsc – max 12 osób.   

Proponujemy przelot liniami Aeroflot.

Jednocześnie informujemy że tak jak w zeszłych sezonach w liniach Aeroflot obowiązuje promocja i związana z tym możliwość przewożenia sprzętu sportowego bez dodatkowej opłaty. Bagaż jednak musi spełniać odpowiednie wymogi z którymi  można zapoznać się w poniższym linku

aeroflot.ru – bagaż

Zapisz się