RATRAK FREERIDE – MACEDONIA CAMP 2020

TERMIN: 02.01 – 07.01.2020 

Dla wszystkich wielbicieli freerideu w nadchodzącym sezonie mamy bardzo ciekawą propozycję na wyjazd który zaspokoi potrzeby i jakościowe i ilościowe jeśli chodzi o zjazdy poza trasą. Ratrak Freeride w Macedonii  – inaczej nazywany Macedonia Catski.  

Macedonia Camp to projekt skierowany do freeriderów chcących rozwijać swoje umiejętności poprzez ilość przejechanych metrów wertykalnych w ciągu dnia jak i całego wyjazdu. Bez potrzeby mozolnego podchodzenia, bowiem naszym głównym środkiem transportu jest specjalnie przygotowany ratrak (śnieżny autobus), który wywozi grupę na miejsce startu i odbiera na dole – brzmi fajnie? To teraz pomyśl że takich zjazdów masz kilka dziennie …

O to by dostać się w najlepsze możliwe miejscówki i o to by założyć najlepsze linie każdego dnia zadba miejscowa ekipa wraz z przewodnikami, którzy oprócz tego będą dbali również o nasze bezpieczeństwo. To oni znają znają wszystkie najlepsze warianty i gwarantują pełną asekurację.

.

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziesz poniżej a dodatkowe pytania proszę kierować na roninszkolenie@gmail.com i tel. +48/501 794 569  Rafał lub +48/575 000 526 – Grzegorz.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

Macedonia Popova Sapka – Freeride’owa mekka. Bezkres gór. Łatwo dostępne szczyty o wysokości do 2700 m.n.p.m.

Popova Sapka to resort który znajduje się wśród najwyższych szczytów Macedonii i jest jedną z ciekawszych oraz również nadal egzotycznych destynacji Europy ok 70 km na zachód od stolicy Skopje. Popova Sapka jest dla tych którzy chcą zasmakować zdecydowanie czegoś innego niż do tej pory – Catskiingu.

Stoki i miejscówki, które leżą w kręgu naszych działań znajdują się powyżej linii drzew co daje nam nieskończone możliwości zakładania linii w puchu. Teren jest zróżnicowany i zawiera lekko opadające stoki przez co stanowią one idealne miejsca dla osób chcących podszkolić swoje umiejętności jazdy poza trasą. Znajdziemy tu również strome żleby wraz z jazdą pośród drzew w niższych partiach resortu. Jest też kilka szczytów na które można wybrać się na splitboardzie i zjechać z nich bez większego wysiłku, w tym najwyższy w okolicy, Titow Vrv (2747m.n.p.m.).

Góry Shar statystycznie otrzymują wysokie roczne opady – około 6 – 10m. Dobra baza śniegowa zaczyna się już w grudniu. Miesiące styczeń, luty oraz marzec zapewniają najlepsze warunki do jazdy w puchu, najchłodniejszym miesiącem jest luty, a najwięcej śniegu spada w marcu! Wysokiej jakości śnieg wciąż może być dostępny tam nawet w maju….

Freeride

Stoki i miejscówki, które leżą w kręgu naszych działań znajdują się powyżej linii drzew co daje nam nieskończone możliwości zakładania linii w puchu. Teren jest zróżnicowany i zawiera lekko opadające alpejskie stoki przez co stanowią one idealne miejsca dla osób chcących podszkolić swoje umiejętności jazdy poza trasą. Znajdziemy tu również strome żleby wraz z jazdą pośród drzew w niższych partiach resortu. Jest też kilka szczytów na które można wybrać się na splitboardzie i zjechać z nich bez większego wysiłku, w tym najwyższy w okolicy, Titow Vrv (2747m.n.p.m.).
Ramowy plan wyjazdu – Ratrak Freeride Macedonia Styczeń 2020:
1. Godzina 10 rano 02.01 wyjazd z Bielska Białej miejsce w okolicy dworzec PKP Bielsko Biała Główny. Godzina tak zoptymalizowana aby każdy zdążył dojechać pociągiem lub innym transportem.
2. Wieczorem około północy 02.01 zameldowanie w hotelu baza Popowa Spaka.
3. 03.01. ok 9 rano śniadanie oraz odprawa i ok 11 przed południem warsztaty/szkolenie lawinowe. Godzina 13 po południu wyjazd na wycieczkę Skitur/Split do lokalnej doliny, a w między czasie Grill lub suchy prowiant zapewniony przez organizatora. Godzina 19-20 wieczorem powrót do bazy Popova Sapka oraz wystawna kolacja.
4. 04.01. Godzina 8 rano śniadanie i 9 rano Ratrak Freeride, 13 po południu obiad Grill lub suchy prowiant zapieniony przez organizatora. Godzina 14:45 – 16:30 popołudniu Ratrak freeride, godzina 19 wieczorem wystawna kolacja.
5. 05.01. powtórka programu dnia poprzedniego
6. 06.01. powtórka programu dnia poprzedniego
7. 07.01. Godzina 7 rano śniadanie, 8 rano wyjazd do Polski, 24 wieczorem przyjazd do Bielska Białej

Baza

Naszą bazą wypadową i miejscem zamieszkania będzie hotel znajdujący się w samym centrum Popowej Sapki niedaleko od lokalnych barów i restauracji.

Cena

cena 999 euro – wymagamy wpłaty całości kwoty. 

cena obejmuje:

  • transfer komfortowym busem
  • opiekę polskojęzycznego pilota
  • noclegi w hotelu
  • pełne wyżywienie na miejscu (Popova Sapka)
  • skipass na czas jazdy w ośrodkach
  • 3 wyjazdy Catski (całodniowe)  z profesjonalnymi miejscowymi przewodnikami

cena nie obejmuje:

  • przelotu, dojazdu na miejsce zbiórki, wypożyczenia na miejscu splitboardów, rakiet śnieżnych, wypożyczenia na miejscu nadajników antylawinowych, plecaków typu ABS oraz kijków
  • ubezpieczenia na czas campu

Zapisz się

Zapisy ruszają niebawem, a więcej info na  roninszkolenie@gmail.com i tel. +48/501 794 569  Rafał lub +48/575 000 526 – Grzegorz.