SVANETIA FREERIDE CAMP 2018

TERMIN #1: 16.02.-27.02.2018 – brak wolnych miejsc 

TERMIN #2: 16.03.-27.03.2018 – 4 wolne miejsca 

                   

Svanetia to nasza kolejna propozycja i doskonały region w Gruzji do uprawiania szeroko rozumianego freeride’u. Miejsce to zostało przez nas wybrane nieprzypadkowo i jest tzw. ‚level up’ wśród proponowanych przez Ronin Snowboards szkoleń snowboardowych nastawionych na freeride i splitboarding.

Majestatyczne szczyty Ushby, Tetnuldi czy Shkary od zawsze kuszą zdobywców i miłośników adrenaliny, my natomiast chcemy pokazać Ci zimowy potencjał tych najwyższych partii gruzińskich gór. Infrastruktura dopiero się rozwija, jednak ta istniejąca pozwala już na doskonałą eksplorację wciąż dzikich terenów, jednocześnie zapewniając dobrą bazę noclegową i ułatwiając poruszanie się z wykorzystaniem nowoczesnych wyciągów.

Podczas Svanetia Freeride Camp 2018 będziemy działać w okolicach stosunkowo młodych kurortów Hatsvali (2011) oraz Tetnuldi (2015) korzystając z ogromnej ilości nietkniętego, dziewiczego terenu, pustych tras i wspaniałych lasów. W odróżnieniu od bardzo skomercjalizowanego już Gudauri możesz tu delektować się jazdą po ogromnych polach, rzadkich drzewach czy stromych ścianach i żlebach. Freeride Camp Svanetia to opcja zdecydowanie dla średnio – zaawansowanych i zaawansowanych freeriderów.

Jak zwykle podczas naszych wypraw także i tutaj w Svanetii korzystamy tylko i wyłącznie z usług najlepszych lokalnych przewodników, którzy znają wszystkie warianty i gwarantują pełną asekurację.

UWAGA !!! na szkolenie i wyjazd w każdym z terminów mamy przewidzianych TYLKO 12 miejsc co pozwoli nam na sprawne poruszanie się w górach ale też zapewni odpowiedni komfort podczas całości pobytu w Svanetii

Proponujemy przelot liniami LOT.

Termin #1:

Wylot WWA-TBL 16.02.2018 o godzinie 22:30, przylot na miejsce do Tbilisi 05:05. Wylot TBL-WWA 27.02.2018 o godzinie 05:50, przylot na miejsce do Warszawy 06:40.

Termin #2

Wylot WWA-TBL 16.03.2018 o godzinie 22:30, przylot na miejsce do Tbilisi 05:05. Wylot TBL-WWA 27.03.2018 o godzinie 05:50, przylot na miejsce do Warszawy 06:40.

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziesz poniżej a dodatkowe pytania proszę kierować na roninszkolenie@gmail.com i tel. +48/501 794 569  Rafał lub +48/731 874 933 – Sebastian.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

Svanetia to region leżący niedaleko granicy z Rosją gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy Elbrus 5642 m., i jest to najwyżej położony region Gruzji. (historycznie) Ze względu na trudny dostęp przez całą zimę był on praktycznie niedostępny co spowodowało, że wykształciła się tu odrębna kultura ze swoim językiem, kuchnią i obyczajami. Tekst jednej z gruzińskich pieśni głosi o tym, że „Kto nie widział Svanetii ten nie widział Gruzji”! Ciężko się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, dlatego mamy nieskrywaną przyjemność organizować drugą już edycję Freeride Camp Svanetia w tym niesamowitym i mistycznym miejscu.

Hatsvali – Mestia (1800 m – 2450 m)

Hatsvali to stosunkowo młody kurort, wybudowany zaledwie w 2011 roku gwarantuje niesamowitą jazdę w lesie. Jego największym atutem jest niewielka ilość osób co pozwala najeździć się do woli. W niedalekiej odległości przechodząc po grani docieramy do długich zjazdów między drzewami do drogi. Ogromne ilości śniegu zapewnią najlepszą zabawę.

 

Tetnuldi (2265 m – 3040 m)

Otwarty zaledwie dwa lata temu kurort ma ogromne ambicje i w ciągu najbliższych sezonów stanie się największym kurortem Kaukazu. Póki co infrastruktura to zaledwie 4 wyciągi krzesełkowe (docelowo ma ich być ponad 20). Ponad kilometrowa różnica wysokości zapewnia długie zjazdy i co jest największym atutem tego miejsca nie ma tu prawie nikogo !!!

 

Atrakcje

Leżąca na skrzyżowaniu Europy i Azji, Gruzja jest połączeniem wyjątkowości i różnorodności. Oprócz niesamowitych gór, śniegu i najlepszych linii w puchu poznacie tradycje, smaczną kuchnie, bogatą kulturę wina i co chyba najważniejsze słynną gruzińską gościnność.

Svanetia to jeden z obowiązkowych przystanków w Gruzji, jest to ojczyzna słynnego placka z mięsem kupdari, a to co wyróżnia ją najbardziej i za co została wpisana na listę UNESCO to strzeliste wieże i najwyżej zamieszkana wioska w Europie – Ushguli. Samo Uszguli ulokowało się w cieniu Szchary, najwyższej góry Gruzji (5068 m. n.p.m). Jeśli warunki pogodowe będą nam sprzyjać jest to jedna z naszych dodatkowych opcji wypad.

Freeride

Z racji swojego położenia góry Svanetii to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania freeride’u w Gruzji. Ogromne masywy pogranicza gruzińsko – rosyjskiego z pobliskim Elbrusem, Ushbą, Tetnuldi czy Shkarą oznaczają, że znajdujemy się w miejscu gdzie przyroda wzniosła monumentalne pomniki. Stabilne i obfite opady pokrywają je systematycznie ogromną warstwą puchu, a mała ilość osób uprawiających narciarstwo czy snowboarding sprawia, że jest to istny raj dla miłośników puchu !!!

Same góry w pewnym sensie przypominają Alpy, w odróżnieniu do popularnego Gudauri są zalesione także znajdziecie tu sporo różnorodności i urozmaiconego terenu. Co jednak odróżnia Svanetię od skomercjalizowanej Europy i również najbardziej popularnej miejscówki w Gruzji – Gudauri to fakt, że wszystko się tu dopiero rozwija i można delektować się ciszą, spokojem i nietkniętym śniegiem bez konieczności „walki” o swoją linię ….. 

Jak zwykle oferujemy moc atrakcji jak: przypomnienie zasad bezpieczeństwa lawinowego oraz szkolenie które spowoduje podniesienie swoich umiejętności freeridowych i splitboardowych.

Nasz program mamy podzielony pomiędzy dwa kurorty oraz przewidziane są 3 wyjścia z lokalnym profesjonalnym przewodnikiem. Połączenie jazdy w lesie, po ogromnych polanach oraz ostro nachylonych żlebach poza tym, że przyniesie moc radości i adrenaliny pozwoli również opanować nowe techniki jazdy i nabrać pewności siebie.

UWAGA !!! na szkolenie i wyjazd mamy przewidzianych TYLKO 12 miejsc co pozwoli nam na sprawne poruszanie się w górach ale też zapewni odpowiedni komfort podczas całości pobytu w Svanetii

Svanetia Freeride Camp jest opcją dla osób mających doświadczenie w jeździe poza trasami, a osoby mniej doświadczone we freeridzie zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach i wyjazdach do Gudauri, gdzie szkolimy jazdę poza trasową od podstaw.

 

Baza

Naszą bazą wypadową i miejscem zamieszkania będzie Guesthouse Edelweiss znajdujący się w samym centrum Mestii niedaleko od lokalnych barów i restauracji. Został on całkowicie wyremontowany w 2014 roku i jest nadal modernizowany oraz unowocześniany, a młodzi właściciele dbają o to, aby goście czuli się jak u siebie w domu.

Każdy pokój posiada własną łazienkę (prysznic, toaleta, umywalka), oraz zapewnioną pościel oraz ręczniki. Dostępne są opcje dwu i trzy osobowe co dodatkowo podwyższa standard i umila pobyt na miejscu w Svanetii.

guesthouseguesthouse7guesthouse5

Wyżywienie to typowo domowa (i za tym najlepsza) gruzińska kuchnia, która dostarcza codziennie nie tylko odpowiedniej porcji energii ale i całe bogactwo najlepszych gruzińskich smaków. Śniadanie przybiera różne formy, czasem na słodko, czasem na słono – zawsze syto i smacznie. Obiadokolacje to istne uczty, a szefowa kuchni dba o to, by każdy znalazł coś dla siebie co będzie wspominał po przyjeździe do kraju, bo narodowa kuchnia gruzińska szczyci się niesamowitym bogactwem i ilością potraw …

Cena

UWAGA !!! na szkolenie i wyjazd w każdym z terminów mamy przewidzianych TYLKO 12 miejsc co pozwoli nam na sprawne poruszanie się w górach ale też zapewni odpowiedni komfort podczas całości pobytu w Svanetii.

Freeride Camp cena 950 euro – zaliczka w kwocie 350 euro płatna do tygodnia od terminu wysłania do nas zgłoszenia online (nie przekraczalny termin zapisów to 12.12.2017), reszta kwoty 600 euro płatna do dnia 12.01.2018 dla terminu #1 

Nie przekraczalny termin zapisów to 12.01.2018 dla terminu #2. W tym przypadku reszta kwoty 600 euro płatna do dnia 12.02.2018

cena obejmuje:

 • transfer Tbilisi – Mestia – Tbilisi komfortowym busem
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • 10 noclegów w pokojach dwu lub trzy osobowych o wysokim standardzie
 • pełne wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • 9 dniowy skipass
 • 3 wyjścia z profesjonalnymi miejscowymi przewodnikami
 • przypomnienie i wprowadzenie do zasad bezpieczeństwa ABC lawinowego
 • profesjonalne szkolenie freeride i splitboard podczas całości trwania campu tzw. szkoła freeride
 • tradycyjną gruzińską suprę
 • nocne zwiedzanie Tbilisi z polskojęzycznym przewodnikiem

cena nie obejmuje:

 • przelotu, dojazdu na miejsce zbiórki (Warszawa), wypożyczenia na miejscu splitboardów lub systemu podejściowego MTN Approach, rakiet śnieżnych, wypożyczenia na miejscu nadajników antylawinowych, plecaków typu ABS oraz kijków
 • ubezpieczenia na czas campu
 • UWAGA – za opłatą mamy możliwość wypożyczenia sprzętu splitboardowego Burton Snowboards, który można zabrać z Polski. 

Proponujemy przelot liniami LOT. 

Termin #1:

Wylot WWA-TBL 16.02.2018 o godzinie 22:30, przylot na miejsce do Tbilisi 05:05. Wylot TBL-WWA 27.02.2018 o godzinie 05:50, przylot na miejsce do Warszawy 06:40.

Termin #2

Wylot WWA-TBL 16.03.2018 o godzinie 22:30, przylot na miejsce do Tbilisi 05:05. Wylot TBL-WWA 27.03.2018 o godzinie 05:50, przylot na miejsce do Warszawy 06:40.

Zapisz się

Zapisz się na Svanetia Freeride

Fields marked with an * are required

Po wysłaniu do nas formularza powinno przyjść na Twojego maila potwierdzenie. Jeśli tak się nie stało sprawdź folder SPAM lub daj nam znać.