SZKOLENIE SNOWBOARDOWE – SPLITBOARD

W sezonie 2017/18 zapraszamy na szkolenia snowboardowe ukierunkowane stricte pod splitboard/splitboarding. Pod okiem naszej doświadczonej kadry trenerskiej i instruktorskiej dowiesz się czym jest splitboarding.

W splitboardingu najważniejsza jest możliwość swobodnego poruszania się w terenach oddalonych od popularnych i pełnych ludzi miejscówek. Chcąc dostać się w nietknięte jeszcze (po opadzie) miejsca trzeba szybko przemieszczać się w terenie, pokonując wiele kilometrów w miękkim i świeżym śniegu. Wtedy idealnym rozwiązaniem staje się deska rozcięta na pół z podklejonym fokami (splitboard), oraz stosowna dawka zapału i ciekawości do eksplorowania nowych rejonów górskich.

Splitboarding to rozwiązanie dla osób pragnących szkolić się z dala od wyciągów. Splitboarding to wolność oraz odkrywanie gór i samego siebie od nowa. Splitboarding jest wejściem w świat tzw. backcountry snowboardingu.

Nasi specjaliści posiadają aktualne uprawnienia* SITS, IVSI, CASI – działamy pod egidą Klub Sportowy RONIN Gliwice.

*SITS – Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu

* IVSI – International Association of Snowsport Instructors

*CASI – Canadian Association of Snowboard Instructors

Głównymi miejscami naszych działań i szkoleń splitboardowych są tereny w okolicach ośrodków Czarny Groń, oraz  Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla.  

Mamy również możliwość szkolenia i przeprowadzania treningów w innych miejscach w Polsce, jak i za granicą po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów z naszymi trenerami.

Proponowane szkolenie splitboardowe można potraktować jako wstęp i trening do naszych freeride camp’ów w Gruzji i Kazachstanie

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziesz poniżej, a dodatkowe pytania proszę kierować na roninszkolenie@gmail.com lub telefony:

501 794 569 – Rafał, 609 528 966 – Michał, 693 106 756 – Ewelina.  

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

Głównymi miejscami naszych szkoleń splitboardowych w Polsce są:

Okolice ośrodka Czarny Groń, niedaleko Andrychowa, około 80 km od Katowic i 60 km od Krakowa. SkiCentrum jest znakomitą bazą wypadową, która pozwoli na eksplorację okolicznych terenów należących do tzw. Beskidu Małego.

Okolica Czarnego Gronia jest niezwykle atrakcyjna i stwarza wiele możliwości dla poruszania się dziewiczym terenie. Trasy podgórskie są zróżnicowane i oferują wspaniałe wrażenia estetyczne jak również całkiem niezłe możliwości do jazdy freeride – wędrówce w tym regionie towarzyszą najrozleglejsze panoramy w całych Beskidach.

Przykładem może być jedna z opcji – licząca ok 10 km trasa, która rozpoczyna się przy kompleksie Czarny Groń i biegnie przez szczyt Potrójnej z której rozpościera się widok na Beskid Mały, Śląski, Żywiecki z Babią Górą na czele, a przy ładnej pogodzie również na Tatry.

Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to kolejna z dobrze rozwijających się stacji narciarskich w Polsce. Łączy ona wyciągami dwie miejscowości oddalone od siebie o 30km jazdy samochodem znajdujących się na terenach Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Jest on jednym z najbogatszych przyrodniczo i najpiękniejszych krajobrazowo terenów Polski. Na obszarze Parku oraz na pozostałej powierzchni powiatu nowosądeckiego wytyczono kilkanaście rezerwatów przyrody i ścieżek przyrodniczych m.in. Rezerwat Cisy w Moglinie, Rezerwat Przyrody nieożywionej Diable Skały, Rezerwat Baranowiec i wiele innych. Na terenie Parku zarejestrowano 160 pomników przyrody!

Jeśli masz swoją ulubioną miejscówkę w Polsce, lub chcesz odbyć profesjonalne szkolenie splitboardowe za granicą – daj nam znać, a my dostosujemy do Twoich potrzeb odpowiedni program i szkolenie.

Szkolenie

Szkolenia splitboardowe prowadzą trenerzy klubu sportowego RONIN Gliwice:

Rafał ‚DiaQ’ Dyakowski – @roninsnowEwelina ‚Ewka’ Paprota – @snowboardgirlsplMichał „Kary’ Karanter – @dj.karington

Warunekiem uczestnictwa w kursie splitboardowym jest dobra umiejętność jazdy na snowboardzie !!! 

Głównym celem naszego szkolenia jest doskonalenie umiejętności lub sama nauka posługiwania się sprzętem splitboard oraz lawinowego ABC. Szkolenie obejmuje podstawy bezpieczeństwa i techniki jazdy poza trasowej, Ogólne pojęcia takie jak: zapoznanie ze sprzętem, techniki podejść, zwrotów, ergonomia, skuteczność działań, przebywanie zimą w górach, poruszanie się poza trasą na desce splitboard, systemie podejściowym MTN Approach, oraz rakietach.

Jazda poza trasowa, wizualizacja przejazdów (dobieramy trudność trenu do umiejętności kursantów), czytanie terenu pod zjazd freeride.

Praktyczne szkolenie o tematyce: zagrożenie w górach/lawiny, szkolenie praktyczne ze sprzętem lawinowym (łopata, sonda, praca na detektorach lawinowych, krótkofalówki) zastosowanie i obsługa plecaka ABS – praktyka.

Praca w grupie, planowanie wycieczek splitboard, praca z mapą, praktyczne podstawy pierwszej pomocy w górach i na śniegu.

Szkolenia splitboardowe odbywają się (proponujemy je) w blokach treningowych: 1 dzień lub 2 dni w grupie max 3 osoby.

Dla osób które nie posiadają swojego splitboarda mamy możliwość wypożyczenia na czas trwania szkolenia systemu MTN Approach, który jest jedną z alternatyw dla deski splitboard – jesteś zainteresowany/a zapytaj nas o szczegóły.

Przydatne linki: splitboardmagsplitboardsplitboarding

Cena

Cena indywidualnych szkoleń splitboardowych to:

1 dzień 250 PLN/osoba, (około 5 godzin)

2 dni 400 PLN/osoba, (około 5 godzin dziennie) 

Cena nie obejmuje dojazdu, noclegów, ubezpieczenia, wypożyczenia sprzętu splitboard, MTN Approach, rakiet śnieżnych, lawinowego ABC (plecak, łopata, detektor, sonda).

Cena wypożyczenia poszczególnych elementów wyposażenia na indywidualne zapytanie.

Zapisz się

Jeśli jesteś zainteresowany/a Szkoleniem Splitboardowym daj nam znać poprzez formularz zgłoszeniowy, a my odezwiemy się do Ciebie jak najszybciej i ustalimy szczegóły.

Zapisz się na Szkolenie Splitboardowe

Fields marked with an * are required

Po wysłaniu do nas formularza powinno przyjść na Twojego maila potwierdzenie. Jeśli tak się nie stało sprawdź folder SPAM lub daj nam znać.