SZKOLENIE SPLITBOARD – SPLITBOARDOWE

TERMINY: 

  1. 6 – 7.01.2018
  2. 3 – 4.02.2018
  3. 3 – 4.03.2018
  4. 31.03 – 01.04.2018
  5. 7 – 8.04.2018

W sezonie 2017/18 zapraszamy na szkolenia snowboardowe ukierunkowane stricte pod splitboard/splitboarding. Pod okiem naszej doświadczonej kadry trenerskiej i instruktorskiej dowiesz się czym jest splitboarding.

W splitboardingu najważniejsza jest możliwość swobodnego poruszania się w terenach oddalonych od popularnych i pełnych ludzi miejscówek. Chcąc dostać się w nietknięte jeszcze (po opadzie) miejsca trzeba szybko przemieszczać się w terenie, pokonując wiele kilometrów w miękkim i świeżym śniegu. Wtedy idealnym rozwiązaniem staje się deska rozcięta na pół z podklejonym fokami (splitboard), oraz stosowna dawka zapału i ciekawości do eksplorowania nowych rejonów górskich.

Splitboarding to rozwiązanie dla osób pragnących szkolić się z dala od wyciągów. Splitboarding to wolność oraz odkrywanie gór i samego siebie od nowa. Splitboarding jest wejściem w świat tzw. backcountry snowboardingu.

Nasi specjaliści posiadają aktualne uprawnienia* SITS, IVSI, CASI – działamy pod egidą Klub Sportowy RONIN Gliwice.

*SITS – Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu

* IVSI – International Association of Snowsport Instructors

*CASI – Canadian Association of Snowboard Instructors

Głównym miejscem naszych działań i szkoleń splitboardowych są tereny w masywie Pilska.

Mamy również możliwość szkolenia i przeprowadzania treningów w innych miejscach w Polsce, jak i za granicą po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów z naszymi trenerami.

Proponowane szkolenie splitboardowe można potraktować jako wstęp i trening do naszych freeride camp’ów w Gruzji i Kazachstanie

INFORMACJE

Wszelkie informacje znajdziesz poniżej, a dodatkowe pytania proszę kierować na roninszkolenie@gmail.com lub telefony:

501 794 569 – Rafał, 609 528 966 – Michał, 693 106 756 – Ewelina.  

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Miejsce

Baza szkolenia splitboardowego znajduje się w schronisku PTTK na Hali Miziowej.
Zajęcia praktyczne prowadzone są w rejonie masywu Pilska. Schronisko na Hali Miziowej to całoroczny obiekt, malowniczo usytuowany na stokach Pilska w Beskidzie Żywieckim. Jest to najwyżej położone schronisko w polskich Beskidach (1330 m n.p.m.), a Pilsko – 1557 m n.p.m. to drugi co do wysokości szczyt w całych Beskidach, zaraz po Babiej Górze (1725 m n.p.m.).

Zimą masyw Pilska zamienia się w prawdziwy raj dla miłośników sportów śnieżnych. Są tu najlepsze w Beskidach warunki do uprawiania snowboardu, splitboardingu czy narciarstwa. 

Szczyt Pilska jest również popularnym miejscem widokowym, z szeroką panoramą na Beskidy ZachodnieTatry, góry Słowacji, a przy doskonałej widoczności także na wschodnie szczyty Sudetów. Na terenie Pilska działa również całoroczna stacja GOPR, która zapewnia turystom bezpieczeństwo oraz profesjonalną opiekę.

Szkolenie

Szkolenia splitboardowe prowadzą trenerzy klubu sportowego RONIN Gliwice:

Rafał ‚DiaQ’ Dyakowski – @roninsnowEwelina ‚Ewka’ Paprota – @snowboardgirlsplMichał „Kary’ Karanter – @dj.karington

Warunekiem uczestnictwa w kursie splitboardowym jest dobra umiejętność jazdy na snowboardzie !!! 

Głównym celem naszego szkolenia jest doskonalenie umiejętności lub sama nauka posługiwania się sprzętem splitboard oraz lawinowego ABC. Szkolenie obejmuje podstawy bezpieczeństwa i techniki jazdy poza trasowej, Ogólne pojęcia takie jak: zapoznanie ze sprzętem, techniki podejść, zwrotów, ergonomia, skuteczność działań, przebywanie zimą w górach, poruszanie się poza trasą na desce splitboard, systemie podejściowym MTN Approach, oraz rakietach.

Jazda poza trasowa, wizualizacja przejazdów (dobieramy trudność trenu do umiejętności kursantów), czytanie terenu pod zjazd freeride.

Praktyczne szkolenie o tematyce: zagrożenie w górach/lawiny, szkolenie praktyczne ze sprzętem lawinowym (łopata, sonda, praca na detektorach lawinowych, krótkofalówki) zastosowanie i obsługa plecaka ABS – praktyka.

Praca w grupie, planowanie wycieczek splitboard, praca z mapą, praktyczne podstawy pierwszej pomocy w górach i na śniegu.

Szkolenia splitboardowe odbywają się (proponujemy je) w blokach treningowych: 1 dzień lub 2 dni . 

Dla osób które nie posiadają swojego sprzętu mamy możliwość wypożyczenia odpłatnie na czas trwania szkolenia splitboardy od Burton Snowboards oraz systemu MTN Approach, który jest jedną z alternatyw dla deski splitboard – jesteś zainteresowany/a zapytaj nas o szczegóły.

Przydatne linki: splitboardmagsplitboardsplitboarding

Cena

Cena indywidualnych szkoleń splitboardowych to:

1 dzień 250 PLN/osoba, (około 5 godzin)

2 dni 400 PLN/osoba, (około 5 godzin dziennie) 

Cena nie obejmuje dojazdu, noclegów, ubezpieczenia, wypożyczenia sprzętu splitboard, MTN Approach, rakiet śnieżnych, lawinowego ABC (plecak, łopata, detektor, sonda).

Cena wypożyczenia desek splitboard od Burton Snowboards i MTN Apprach System na indywidualne zapytanie.

Zapisz się

Jeśli jesteś zainteresowany/a Szkoleniem Splitboardowym daj nam znać poprzez formularz zgłoszeniowy, a my odezwiemy się do Ciebie jak najszybciej i ustalimy szczegóły.

Zapisz się na Szkolenie Splitboardowe

Fields marked with an * are required

Po wysłaniu do nas formularza powinno przyjść na Twojego maila potwierdzenie. Jeśli tak się nie stało sprawdź folder SPAM lub daj nam znać.