Piętnasta edycja The Hotzone.tv Park Opening przeszła do historii i sezon 2019/20 możemy oficjalnie uznać za otwarty. Niestety i tym razem pogoda nas nie rozpieszczała ale prawdziwie snowboardowa atmosfera rekompensuje wszystko. W tym roku nowością były zawody jibowe Metal Battle przy dolnej stacji gondolki. Riderze z całej Europy wrzucali triki do późnej nocy mimo uporczywego deszczu. Ostatecznie nagrody zgraneli:

The Best Downrail Trick: Switch Backside 270 – 270 Off – Leon Gütl
The Best Pole Jam Trick: Switch 50- 50 to Ollie North (One Foot) – Oskar Fritzsche
The Best Doublekink Trick: Cab Hardway 270 to Fakie – Marvina Salmina

Niestety zawody Big Air „Werni Stock Invitational“ zostały odwołane z powodu uciążliwego wiatru oraz mgły. Ale jak mówi sam organizator i legenda doliny Zillertal: “It was once again a legendary Park Opening in Hintertux, despite the bad weather. I have never seen so many people at the Opening, at the Rail Jam as well as the parties. The atmosphere was great and it for sure is the perfect way to start into the season.”. Potężna skocznia wybudowana na event przez ekipę Betterpark jak narazie zostaje w parku do użytku publicznego :).

Przez całe 3 dni była okazja żeby przetestować nowości sprzętowe na sezon 19/20. Dostępne największe marki: Burton, Libtech, Capita plus kilka niezależnych perełek jak SANE czy KORUA. Do tego można była sprawdzić jak sprawują się goggle i kaski Oakley w konkretnej mgle. Event dopełniły zajęcia z jogi na lodowcu oraz sesja z pro-riderami dla najmłodszych.