Zawodów snowboardowych w Polsce nadal jest jak na lekarstwo, choć i tak widać lekką poprawę w stosunku do poprzednich sezonów. Powodów ku temu może być kilka, ale nie jest to naszym tematem. Tematem są jedne z tych nielicznych które się odbyły w tym sezonie i od razu zdobyły serca zawodników – uczestników. Imprezy pod hasłem Banked Slalom już od kilku lat zdobywają swoją popularność na całym świecie i jak się okazało również u nas.  

Pierwsza takowa impreza odbyła się na Wierchomli w poprzednim sezonie 2016 jako LibTech Banked Slalom. W tym sezonie odpalono drugą edycję, która również cieszyła się niesamowitym powodzeniem wśród uczestników. Na starcie LibTech Banked Slalom 2017 (już dwudniowej imprezy) w SnowPark Wierchomla pojawiło się ponad 140 zawodników !!! w kategoriach PRO i AMATOR. Oczywiście były to wyśmienite dwa dni zabawy na śniegu wśród samych znajomych twarzy.

Pod koniec obecnego sezonu podobną imprezę pod tytułem Brelok Banked Slalom odpalono na Czarnym Groniu w Tiger Snowparku – formuła bardzo podobna (bo nie ma w tych imprezach większej filozofii) choć ta impreza przyciągnęła jeszcze więcej zawodników. Potwierdzeniem trafności tego typu imprez może być przykład że na starcie pojawiła się czwórka polskich Olimpijczyków !!!

Zapytacie co jest fenomenem Banked Slalomu? Odpowiedź jest bardzo prosta tak samo jak formuła konkurencji – ściganie na czas po bardziej lub mniej 'wyboistym torze’ – kto pierwszy ten lepszy. Kolejnym bardzo ważnym aspektem i atutem jest fakt że na starcie może stanąć każdy. Od tzw. zera do bohatera, amatorzy ścigają się prosami po jednej trasie i mogą się z nimi porównać. Tego nie ma na żadnych innych zawodach snowboardowych !!! Pyk i mamy przepis na sukces…. Przyjeżdżasz na start i stoisz obok legendy polskiego snowboardingu – ramię w ramię na jednej bramce i liczy się tylko czas – kto pierwszy ten lepszy.

Na dzień dzisiejszy mamy pewność że obie edycje zawodów czyli LibTech Banked Slalom i Brelok Banked Slalom odbędą się w przyszłym sezonie. I oby więcej takich imprez, bo wciąż jest mało i mało możliwości startów w fajnych zawodach w Polsce (dla wszystkich).

Poniżej znajdziecie galerię z tegorocznej edycji LibTech Banked Slalom jak i mini relację wideo z Brelok Banked Slalom na Czarnym Groniu.

 


Brelok Banked Slalom 2017 from michal ligocki on Vimeo.