Sezon otwarty! Zimę 2020/21 tradycyjnie przywitaliśmy na lodowcu Hintertux na 16th Hotzone.tv Park Opening. Pandemia nie zatrzymała snowboarderów i znowu udało nam się spotkać w jednym z najlepszych parków w Alpach. Co prawda atrakcje imprezowo-barowe zostały odwołane ale to nie przeszkodziło nam spędzić owocnie czas w doline Zillertal.

Na dobry początek wystartowały zawody Werni Stock Invitational na dużej skoczni w gwiazdorskiej obsadzie. Pogoda tym razem spisała się wyśmienicie i przy pełnej lampie można było podziwiać grube triki. Kto wolał upalać samemu miał do wyboru 6 mniejszych skoczni i sporą porcje metalu. Ten dzień przeszedł do historii, a sam Werni wspomina go tak: „I am so happy that we made the right call to run the session on Thursday after seeing the weather forecast. The weather was beautiful, perfect winter conditions, good snow. It was important for me that the Invitational is a cool session, where everyone has a good time and enjoys riding, more then a contest with inflexible rules. This event means a lot to me and I’m really stoked about the successful premiere.“

Wyniki zawodów:

Best Rookie – Moritz Amsuess (AUT)

Best Style – Torgeir Bergrem (NOR)

Best Trick – Clemens Millauer (AUT) – Frontside 14 Tailgrab

Best Rider – Ethan Morgan (GER) & Mons Roisland (NOR)

 

Niestety piątek i sobota nawiedził nas klasyczny mordor, jazda w parku była praktycznie niemożliwa. Mimo zabójczego wiatru udało się potestować kilka ciekawych desek ze stajni Burton, Slash i Capita. Ekipa parkowa też stanęła na wysokości zadania i ustawiła PCVkę w pobliżu dolnej stacji gondoli dla najbardziej wytrwałych jiberów.

 

W niedziele pogoda się delikatnie poprawiła i udało się przeprowadzić Metal Battle Rail Contest. Wielki szacun dla wszystkich riderów za ciężkie triki w wietrze 80km/h.

Metal Battle Rail Contest hosted by SANE! Snowboarding – Wyniki:

Best Line – Moritz Amsuess (AUT) & Markus Olimstad (NOR)

Best Trick – Zoltran Strcula (SVK)

Best Girl – Jenise Spiteri (USA)

Best Overall – Stuart Innes (UK)

Na koniec zostaje nam podziękować organizatorom za prawdziwe snowboardową imprezę w tych wymagających czasach. Widzimy się za rok!