Już za dwa tygodnie (07/04/2016) na austriackim lodowcu Kaunertal ponownie startuje impreza pod tytułem Spring Classics. Organizatorzy zapowiadają snowpark w formacie XL więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zróżnicowane linie zapewnią zabawę i progres wszystkim snowboarderom i narciarzom, bez względu na poziom zaawansowania. Jak co roku będzie się też sporo działo poza stokiem, więc nuda nikomu nie grozi.

Na rodzimym podwórku sezon niestety znowu nie dopisał dlatego w tym roku szczególnie warto wybrać się wiosną do Tyrolu. Podczas gdy wiele ośrodków kończy już sezon zimowy, Kaunertal rusza na dobre z wiosennym snowparkiem. Już 7. kwietnia rozpoczyna długo wyczekiwane Spring Classics i potrwa aż do 29. maja. Park będzie na pełnym wypasie: ProLine skoczni, mnóstwo średnich kickerów, multum jibów oraz rozbudowany line dla początkujących.

Imprezy: Spring Break, Champion Jibs, GAME of go-shred i o wiele więcej.

Na dobry początek Spring Classics zobaczymy Bezirks Freestylechampionships Oberlandtour 2016 już 10. kwietnia. Lokalne zawody w których mogą wziąć udział riderzy w każdym wieku.

22-24 kwiecień to czas jibów. Ruszają mistrzostwa Hessian Snowboard Federation (cokolwiek to jest) w jeździe po rurkach. Brzmi dość poważnie ale to po prostu dobra zabawa i wspólny shredding 🙂

Od 30. kwietnia do 5. maja potrwa znana i lubiana impreza Spring Session. Będzie można za darmo potestować sprzęt na przyszły sezon i wziąć udział w niezliczonych mniejszych eventach, takich jak: DC Rail Jam 1. maja, Dragon Methodical Madness 2. maja czy Monster Side Hit dzień później.

14. maja chłopaki z ekipy go-shred powracają do Kaunertal z ich Game of go-shred. Jak co roku będzie mnóstwo snowboardowych zadań do wykonania, między innymi: najwyższe ollie, wyścig one-foot i rzut kijkiem – dla każdego coś dobrego!

Wisienką na torcie będzie Prime Sports Shred Day 21. maja. Cały weekend będzie można pośmigać z ekipą ProRiderów z firmy Prime. Szykujcie się darmową foto/videosesje, jam session oraz konkretnego grilla.

Wszystko co dobre szybko się kończy – ostatni dzień działa wiosennego parku to 29. maja. Na podsumowanie sezonu organizator szykuje odpicowany chillzone i darmową kiełbę z grilla. My daliśmy się przekonać i ruszamy do Tyrolu 10. kwietnia – do zobaczenia!

Imprezy Spring Classics 2016:

10.04.2016 Bezirks-Freestylemeisterschaft Oberlandtour 2016, darmowy BBQ

22-24.04. HSM Champion Jibs

30.04.-06.05. Spring Break – British Snowboard Week

01.05. DC Rail Jam

02.05. Dragon Methodical Madness

03.05. Monster Side Hit

14.05. GAME of go-shred

21.05. Prime Sports Shred Day

29.05. Good Bye BBQ

KT Spring Classic